De cursus in het kort:
Je hebt alle info verzameld, en misschien zelfs al een script geschreven. Helemaal klaar om je online cursus werkelijkheid te maken! Video is voor velen een nieuw iets waar ze in dit proces mee te maken krijgen. Zelfs als je nog nooit een camera vast hebt gehouden, kun je leren hoe je mooie en sterke video’s maakt voor je online cursus. De Videomakers leggen het je in vier lessen uit.
Met goede video’s zet je je boodschap kracht bij. Geen foutjes of irritante zaken die je cursisten afleiden, maar een scherp beeld en helder verhaal. Ook is video een krachtig stuk content om je cursus te promoten, dus met de tips en tricks uit deze cursus sla je twee vliegen in één klap.
Deze cursus is gericht op je echt een video te leren maken. Lekker praktisch dus!
In de cursus leggen we uit hoe je beeld produceert en monteert dat er professioneel uitziet. Ook geluid nemen we mee. De cursus is opgebouwd uit vier stukken:
- Storytelling: first things first, wåt ga je nu eigenlijk filmen en vertellen? We beginnen met een stukje storytelling, zodat je cursisten aan het beeldscherm gekluisterd zitten.
- Mooi beeld maken: de juiste hoek, het mooiste licht – laten we kijken hoe je shots creëert die van het scherm afspatten!
- Techniek van het filmen: je hoeft geen techneut te zijn om daadwerkelijk goed te kunnen filmen. We nemen je mee in de basis van de techniek: alles en alleen wat je nodig hebt.
- Monteren: het zit er bijna op! De laatste les focust zich op het monteren van je video’s tot een kloppend geheel
TIP: we hebben ook een GRATIS cursus over het maken van een cursus. En in onze blog vind je talloze tips rondom het creëren van een online cursus, van microfoons tot schermopnames en andere how to’s!

Leer onbeperkt met Soofos Plus
- Toegang tot deze én alle andere online cursussen
- Blijf jezelf ontwikkelen en leer nieuwe vaardigheden
- Leer onbeperkt vanaf €8,25 p/m

Over de Instructeur

de Videomakers
Bekijk meer cursussen van de Videomakers →
Cursusoverzicht
Hoofdstuk 1 - Inhoud | |||
Les 1 – Je verhaal opbouwen | 00:20:00 | ||
Les 2 – Een serie video’s maken | 00:12:00 | ||
Les 3 – Script schrijven | 00:12:00 | ||
Hoofdstuk 2 - Mooi beeld maken | |||
Les 1 – Compositie | 00:22:00 | ||
Les 2 – Geavanceerd: meer compositietips | 00:06:00 | ||
Les 3 – Beeld bedenken | 00:12:00 | ||
Hoofdstuk 3 - Techniek | |||
Les 1 – Camera | 00:20:00 | ||
Les 2 – Geavanceerd: algemene camera instellingen | 00:10:00 | ||
Les 3 – Geluid | 00:35:00 | ||
Les 4 – Licht | 00:14:00 | ||
Les 5 – Geavanceerd: kleuren van licht en bereik van je camera | 00:11:00 | ||
Les 6 – Stabiel filmen | 00:09:00 | ||
Les 7 – Welke spullen raden we aan | 00:30:00 | ||
Les 8 – Geavanceerd: meer advies over soorten camera’s | 00:25:00 | ||
Hoofdstuk 4 - Monteren | |||
Les 1 – Monteren: Methodes | 00:06:00 | ||
Les 2 – Monteren: Techniek | 00:50:00 | ||
Les 3 – Muziek | 00:10:00 | ||
Hoofdstuk 5 - Tot slot | |||
Les 1 – En nu verder | 00:03:00 |
Goede uitleg met praktische voorbeelden
Twee enthousiaste dames die op een leuke en duidelijke manier uitleggen waar ik allemaal aan mag denken, voor ik ga starten met video’s maken. Ik vind ook de afwisseling leuk tussen beiden, ieder presenteert op haar eigen manier.
Ik vond de cursus wel lang duren (5 uur), maar ik heb hem gewoon uitgesmeerd over een paar weken. De hoofdstukken over techniek vond ik het meest leerzaam. Hier heb ik veel goede tips gevonden. Er zitten onderwerpen tussen die ik zeker vaker nog even terug ga kijken.
Wat een enthousiasme!
De meeste onderwerpen die in de cursus aan bod kwamen waren niet nieuw voor mij.
Maar door de leuke en enthousiaste manier van presenteren heb ik toch heel de cursus afgekeken.
Ik werd er blij van en ga met veel zin mijn eigen video’s opnemen nu!
redelijk informatief, maar
Deze cursus had echt in de helft van de tijd gekund. Best aardige tips, maar zo ‘wollig’ uitgelegd dat ik het moeilijk vond om de video’s met aandacht te blijven volgen.
Hartstikke leuk en leerzaam. Praktische kennis die je meteen kunt toepassen.
spijker op de kop!
Precies wat ik nodig heb; duidelijk en inspirerend.
nu hoef ik het alleen nog te ……..DOEN!
Geweldig leerzaam
Geweldig en leerzame cursus.
Geluid is ontzettend belangrijk voor video, heb ik geleerd, en dit is eindelijk een cursus met goed geluid.
Veel nuttig informatie.
Hopelijk komt er mee!
Fijne, duidelijke cursus om te volgen
Duidelijke cursus om te volgen. Veel nieuwe tips gekregen voor het maken van video’s. Ik heb al wel wat youtube video’s gemaakt en heb ook veel dingen fout gedaan zie ik nu. Ik hoop de video’s voor mijn cursus nu in elk geval beter te maken. Het script staat, binnenkort een filmdagje plannen. Er zijn ook een aantal lessen die ik zeker nog terug ga kijken voor mijn eigen cursus online gaat komen.