Dit leer je in de cursus:
- De basis over de verschillende tools in Affinity Photo en waar deze voor zijn.
- Lichte bewerkingen uitvoeren van je eigen foto.
- Je werkomgeving aanpassen naar jouw eigen voorkeuren.
- Verschillende simpelere en ingewikkeldere bewerkingen uitvoeren.
Affinity Photo is in Nederland steeds meer in opkomst.
Waar je bij Photoshop vast zit aan een maandabonnement, om deze te mogen gebruiken, kies je bij Affinity Photo voor slechts een eenmalige betaling, om deze in bezit te krijgen.
Voor slechts een paar tientjes, ten tijde van deze cursus nog geen ⬠60,-, kun je deze al aanschaffen.
Het heeft nagenoeg alle mogelijkheden die Photoshop biedt, voor een veel kleiner budget.
Het bewerken van fotoās is niet zo moeilijk als het lijkt.
Vaak verwacht je hele ingewikkelde dingen te moeten doen, om tot een resultaat te komen, maar niets is minder waar.
Ik ga je dan ook, in makkelijk te volgen korte videoās, laten zien hoe je zelf fantastische resultaten kunt behalen in korte tijd.
Ik laat je de basis zien van het bewerken, maar ga verder dan dat.
Wil je bewerkingen leren maken, om creatief bezig te kunnen zijn met jouw fotoās, dan ben je hier aan het juiste adres.
Uit onderzoek is gebleken, dat men het beste leert door meerdere gedeeltes van je brein te laten werken.
Men leert / onthoudt op verschillende manieren.
- Door zien
- Door horen
- Door doen
Wanneer je iets wilt leren aan nieuwe vaardigheden, onthoudt je deze het beste door de bovenste drie manieren te koppelen.
In de videoās laat ik je zien hoe de tools gebruikt moeten worden en hoe de bewerkingen worden gemaakt. Tegelijkertijd vertel ik je, welke stappen hiervoor nodig zijn om het juiste resultaat te behalen. Vervolgens ga je hier zelf mee aan de slag, zodat je niet alleen ziet en hoort hoe het moet, maar dit ook zelf gaat ervaren.
In deze cursus leer je:
- Basis uitleg van de verschillende tools in Affinity Photo.
- Hoe je kleine bewerkingen maakt, zoals het aanpassen van de belichting in je foto.
- Hoe je je werkomgeving kunt instellen naar je eigen voorkeuren.
- Enkele simpele, maar zeer leuke bewerkingen uit te voeren, zoals een verloop van zwart wit naar kleur.
- Enkele moeilijkere, maar nog steeds goed te volgen, bewerkingen uit te voeren, zoals het maken van een Tiny World of een foto in een foto in een foto.
- Hoe je echt met lagen kunt werken voor fotomanipulatie.
Bij al deze lessen ontvang je de materialen waarmee ik in de cursus ook werk, maar deze zijn prima uit te voeren met elke door jou gewenste afbeelding.
Dus, wil je meer dan alleen de basis leren?
Wil je echt meteen aan de slag kunnen?
Wil je anderen verbluffen met jouw resultaat?
Dan is deze cursus echt iets voor jou!
Let op: Deze cursus is gemaakt met Affinity Photo uit 2020. De basisprincipes en bewerkingstechnieken zijn nog steeds relevant, maar de huidige versie van het programma kan op sommige punten een andere interface of aangepaste functies hebben. Kun je een bepaalde functie niet vinden? Stel je vraag dan onder de betreffende les; we helpen je graag om de juiste functie terug te vinden.
Leer deze skills
Over de instructeur
Heel jong al had ik een passie voor fotografie. Ik probeerde vaak bij collega-dansers de meest spectaculaire foto's te maken, uiteraard nog op goed geluk. Vaak leerde ik hun choreografie uit mijn hoofd, zodat ik wist wanneer dat ene mooie moment zou komen.
Pas veel later kwamen de digitale camera's en ging ik hier enthousiast mee aan de slag. Door drukte vanwege mijn werk, een kleintje en het huishouden verdween de camera langere tijd in de la. Toch bleef het kriebelen en uiteindelijk kocht ik mijn eerste echte spiegelreflexcamera.
Via vele online trainingen en cursussen leerde ik gaandeweg mijn camera kennen. In het begin legde ik letterlijk alles vast, maar langzaam ontdekte ik waar mijn passie echt lag. Steeds meer onderwerpen vielen af, totdat alleen datgene overbleef waar mijn hart ligt en waar ik echt blij van word.
Ik heb een grote voorliefde voor dieren en ben mij, met hulp van een uitstekende docent, gaan specialiseren in huisdierenfotografie. Daarnaast houd ik mij veel bezig met macrofotografie: het vastleggen van kleine insecten en bloemen, tot in de kleinste details.
Wanneer je professioneel aan de slag gaat met fotografie, leer je ook hoe je foto's nabewerkt om het beeld dat je voor ogen had echt tot leven te laten komen. Een camera legt alle gegevens vast, maar het gevoel of die warme gloed kan de sensor niet oppikken. Met een paar subtiele bewerkingen maak je van een foto dƩ foto.
Ook hierbij ben ik op zoek gegaan naar het programma dat het beste bij mij paste. Uiteindelijk kwam ik uit bij Affinity Photo. Naast het standaard bewerken van licht en kleur wilde ik al snel meer kunnen doen om mijn creativiteit de vrije loop te laten.
Tot mijn verbazing was er in het Nederlands nog niet veel te vinden over Affinity Photo. Daarom besloot ik zelf een cursus te maken waarin ik mijn kennis en ervaring deel. In deze cursus leer je niet alleen de basis van het programma, maar ga je ook aan de slag met creatieve bewerkingen waarmee je jouw foto's een unieke uitstraling geeft. Aan het einde van de cursus heb je verschillende technieken geleerd die je direct kunt toepassen op je eigen foto's.
Naast fotograaf ben ik ook budgetcoach. Daarbij kom ik regelmatig schrijnende situaties tegen van mensen en gezinnen die het financieel zwaar hebben, om uiteenlopende redenen. Er zijn in Nederland veel meer huishoudens met ernstige schuldenproblemen dan de meeste mensen beseffen, en dat probleem wordt steeds groter. Ik begeleid deze huishoudens bij het weer op orde krijgen van hun financiƫn en help hen de balans terug te vinden tussen inkomsten en uitgaven. Bovenal coach ik hen naar financieel gezond gedrag, zodat zij de stress van financiƫle problemen in de toekomst kunnen voorkomen.
Het is een intensief beroep. Sommige situaties raken je echt en regelmatig ben je naast financieel coach ook een soort maatschappelijk werker. Toch is juist het coachen waar ik veel voldoening uit haal. Het is bijzonder om te zien hoe mensen, soms met hele kleine stapjes, vooruitgaan en bouwen aan een betere toekomst. Voor zichzelf Ʃn voor hun gezin.
Deze twee beroepen vormen voor mij de ideale combinatie. Het intensieve coachen kan ik volledig loslaten tijdens de creatieve fotoshoots. Zo heb ik de balans gevonden tussen mijn passie om anderen te helpen en mijn liefde voor creativiteit.
Budgetcoach en fotograaf: misschien niet de meest voor de hand liggende combinatie, maar wel precies wie ik ben.

zeer veel bijgeleerd. Een aanrader!
Leerzame lessen met hele leuke voorbeelden. Ik ben weer een grote stap verder met dit programma.
Goede uitleg en heb er veel van geleerd
Duidelijke en leerzame cursus, jammer dat er geen voorbeeld lesmateriaal te downloaden is. Dit zorgt er namelijk voor de praktijkvoorbeelden beter te volgen en uit te voeren zijn alvorens zelf te gaan knutselen. en oefenen.
Al met al veel geleerd, dank daarvoor!
Een hele charmante dame die heel snel op vragen of opmerkingen reageert en die bovendien de materie op een vlotte manier naar voor brengt.
Een hele goede uitleg van het programma en de extra uitleg van bewerkingen.
Raad deze cursus aan voor iedereen die naast fotobewerking ook nog creatief wil zijn in het programma